Silničářská slepota
Proč v Česku neumíme opravovat silnice

20.04.2014 19:15 Původní zpráva

Čeští silničáři neumějí opravovat silnice. Zatímco všude okolo nich se již využívají při krátkodobých opravách nové technologie, Češi je v klidu přehlížejí. K zavádění novot je totiž nic nenutí. A zdejší řidič trpí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • XXXL - (13 hlasů) 20.04.2014 19:39

    Protože těm líným lemplům nehrozí žádné postihy.

  • Jean Laroux (8 hlasů) 20.04.2014 20:09

    Přitom je to prosté. Výběrové řízení, kde bude požadavkem záruka na...

  • Vladimír Vlček (6 hlasů) 20.04.2014 21:27

    No to mně strašně zajímá.. Většinu firem v oboru silničního...

  • Vlastislav Potter (3 hlasy) 21.04.2014 11:23

    To není jen kvalita práce,ale i přístup k ní.V Rakousku ráno jedete...

  • Jan Novak (2 hlasy) 21.04.2014 10:50

    Silnice jsou u nás zničené, protože se rozkrádají stovky miliard...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je to jednoduché...
Nikdy jsme žádné "silnice" neměli tudíž nemáme tyto zkušenosti.
Naše škola je plácání se ve všem s LOPATAMA!!
Dáme jízdu koňmo....písek hovno a je rovno!!!

0 hlasů

Proč? - No přece proto, že jenom perníkové záplaty firmám zajistí příjmy zas a znovu. Zajistí jejich zaměstnancům práci dnes, za měsíc, za rok, zkrátka furt dokola... Je to takové české "perpetuum mobile"... ;o((

1 hlas

To není jen kvalita práce,ale i přístup k ní.V Rakousku ráno jedete na výlet kolem opravy silnice,večer tam není živáčka,je uklizeno jako by tam stavba vůbec nabyla.Jinde o víkendu,když se tam nepracuje,jsou položené dopravní značky omezující rychlost.Uzavírka silnice je krajnost,většinou i úzká silnička je stále průjezdná.Tak jde o rychlost a kvalitu práce.Můžeme jim takové silničáře jen závidět,nebo úředníky?Asi celý systém.

3 hlasy

Silnice jsou u nás zničené, protože se rozkrádají stovky miliard ročně. Za ty rozkradené prachy od 1989 mohly být všechny silnice i chodníky nové. Po vstupu do EU k tomu přibylo asfaltování v zimě, při sněžení. Holt Kocourkov, aneb kapitalistické poručíme větru, dešti.

2 hlasy

Ono to bude spis neschopnosti na vsech urovnich !!!

1 hlas

Co se za komunistu naucis, pozdeji jako kdyz najdes :)

2 hlasy

Tak jak se z lejna neuplete bic,tak zadnou diru v silnici lejno nezalepi.Je to vsechno otazka materialu.Shitty material,shitty product.

1 hlas

No to mně strašně zajímá.. Většinu firem v oboru silničního stavitelství vlastní zahraniční firmy, přesto stav silnic v Německu či Rakousku, obzvláště v Alpských oblastech vypadají, jako, že tam neprší, nesněží, nedejbože ani nemrzne. Jde o český šnejdrián, nebo co? Můžete mi odpovědět?

6 hlasů

Jde o český šlendrián a hlavně rozkrádání. Odhaduju, že na vlastní opravu jde tak 10 % nákladů. A za desetinovou cenu by to nepostavili ani v Rakousku.

2 hlasy

Co mne na těch opravách nejvíc zlobí, že při každém novém povrchu zúží šířku silnice. Všimli jste si? Silničáři natáhnou na podklad povrch, silnici utnou na každé straně o 10cm, krajnice nejsou žádné...

0 hlasů

Práce se musí šetřit. Opravíte silnici tak, že to vydrží deset let a za pár let budete bez zakázek. Stoupne nezaměstnanost, zvýší se náklady na podpory. Firmy, opravující silnice, se ruku v ruce se zadavateli zakázek vlastně chovají velice sociálně a humánně.

1 hlas

To jsem zvedav, jestli je to jen dalsi blabol nebo se Pleslredaktor zeptal i nekoho odpovedneho.

0 hlasů

Přitom je to prosté. Výběrové řízení, kde bude požadavkem záruka na min. 2 roky. Pokud se místo opět poškodí, opravit bez dalších nákladů v rámci záruky.

8 hlasů

Jenže kdo by to kontroloval? To je hlavní důvod, proč v Čechistánu nefunguje údržba. Čehokoliv, ne jenom silnic. Nikoho to nezajímá, jenom jednou za 10 let se udělá hurá akce z dotací EU s kompletní výměnou asfaltu.

0 hlasů

Protože těm líným lemplům nehrozí žádné postihy.

13 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov